• Subskrybuj
    Chcesz otrzymywać aktualne informacje o dotacjach lub szkoleniach?
91 85 22 600

Pytania i porady

Czy Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy jest „smart”?

Zachodniopomorska Grupa Doradcza Sp. z o.o. została obdarzona zaufaniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i w grudniu 2014 r. opracowała analizę „Inteligentne specjalizacje                 w regionach, przez które przebiega pasmo rozwojowe Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego (ŚKT/CETC)”, która stała się podstawą publikacji wydanej przez Urząd Marszałkowski w kwietniu br.

9 kwietnia 2015 r. w Szczecińskim Inkubatorze Kultury odbyły się warsztaty pt.: „Regionalne Specjalizacje. Akademia Kreatywności i Innowacji”. Ekspert ZGD dokonał prezentacji inteligentnych specjalizacji w 47 regionach z 11 różnych krajów należących lub sąsiadujących ze Środkowoeuropejskim Korytarzem Transportowym.         Dla każdego regionu wskazano dziedziny nauki i gospodarki, których skorelowany rozwój przyniesie efekt synergii oraz będzie stanowił „booster” dla uzyskania szybszego postępu w Europie Środkowej.

W wydarzeniu uczestniczyli także prelegenci z Wydziału Zarządzania Strategicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz z Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera. Ważnym elementem spotkania była także dyskusja z udziałem uczestników warsztatów na temat regionalnych specjalizacji województwa zachodniopomorskiego oraz kierunków ich rozwoju.

Skip to content